Jdi na obsah Jdi na menu
 


Treibball

Treibball tréninky - termíny již brzy

 

Pro velké, ale i malé pejsky. Budeme se věnovat mini treibballu. (Výběr míčů bude přizpůsoben velikosti a schopnostem psa !!!)

 

 

 FotoVideo ze semináře

Treibball je nový psí sport založený holandským kynologem Janem Nijboerem žijícím v Německu. Treibball může dělat pes jakékoliv velikosti, je vhodný pro každého, kdo chce se svým psem pracovat a bavit se.dsc_1904-zm.jpg

     Cílem treibballu je dopravit 8 velkých barevných gymnastických míčů uspořádaných ve tvaru trojúhelníku do branky v co nejkratším čase a s co nejvyšším počtem bodů. V závodě má pes časový limit 15 minut, celá trasa je zároveň bodována – pes získává (nebo naopak ztrácí) tzv. bonusové body. Bonusové body jsou například za použití pouze jeddsc_1978-zm.jpgnoho povelu v každé části honění míče, naopak mínusové body dostane pes např. za notorické štěkání, za používání víc povelů vč. hole, za „odkutálení“ míče mimo hnací prostor apod. Za bonusové / mínusové body se odečítá / přičítá čas. Závody bývají rozděleny na kategorie podle plemena (např. pastevecká, salašnická, a ostatní), podle výšky, věku a výkonnosti (např. začátečníci mají jen 3 míče na 5 minut). Psi mohou závodit od 10 měsíců věku.

    Více se dozvíte na semináři, který pro vás připravili Canis Minor se ZKO Kobylisy. Přijďte objevit nový způsob hry a spolupráce s vaším pejskem. Těšíme se na vaši účast, a to nejen na semináři. Od září se budeme na cvičáku treibballu věnovat. 

     Míče mohou být jakkoliv velké, nejčastěji se používají 55-65 cm, ale lze použít i menší i větší podle velikosti psa. Míče by měl pes hnát především čumákem.

 fotografie Jitka Kropáčková

 

Treibball seminář - 3. 9. 2010 - Praha 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nadpis

(Pepa, 8. 3. 2013 17:07)

Ahoj, nasel jsemm na netu super stranky s automaty zdarma a jeste ke vsemu pekne sexy babou tam :D mrknete na www.ZdarmaAutomaty.cz a zahrajte si :)

nadpis

(Sandra, 25. 2. 2013 14:54)

Ahoj, letos koluje po internetu a mezi lidma nová forma přivýdělku, ideální na zimu, když je večer hodinka dvě času :) Sama si takto vydělávám už od ledna a fakt mě to nadchlo! Miliony z toho sice nejsou, ale dokud to jde, tak se mi hodí každá snadno vydělaná kacka :) Kdyžtak mrkněte na www.Cervena-Cerna.cz

Tréninky 2012

(Aneta, 26. 6. 2012 15:20)

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda plánujete vypsat nějaké tréninky v roce 2012. Díky, Aneta

Treibball

(Jarek, 11. 2. 2011 11:17)

Dobrý den, hledal jsem na internetu pravidla, případně systém bodového hodnocení, ale nikde jsem to nenašel. Můžete mi poradit, připadně poslat pravidla a systém bodování na e-mail? Nebo jinak poradit, jsem z moravy a do Prahy na semináře mám poměrně daleko?
javic@email.cz

Fotky ze semináře

(Verča a ulíci, 18. 9. 2010 18:39)

Ahoj všichni. Fotky, které jsem pořídila na semináři treiballu jsou zde:
http://picasaweb.google.com/101542292944056171328/TreiballSeminar#
Při použití fotografií uvádějte odkaz na můj web:
www.kopecka-foto.majestat.cz

Verča
www.ulixis.majestat.cz
www.biewer.majestat.cz

Fotky ze semináře

(lucietka, 6. 9. 2010 8:45)

Budou zde k prohlédnutí fotky nebo videa z pátečního semináře? Díky!