Jdi na obsah Jdi na menu
 
Čeští reprezentanti obedience budou poprvé v historii bojovat

o titul Mistra světa v obedience
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10241.gif

     Česká obedience poprvé v historii vysílá své závodní týmy na vrcholnou soutěž o titul Mistra světa v obedience, která se koná v blízké Bratislavě při Světové výstavě psů (8.11. října 2009).

     Kvalifikační podmínky splnily tři statečné Hana Grundmannová, Lada Richterová a Lucka Stemmerová se svými hafany Berryškou, Kačenkou a Bakšou.

     Soutěžit se bude po tři dny (pátek, sobota a neděle), každý den cca 25 týmů z celého světa, včetně úřadujíciho mistra světa Madsa Möllera z Dánska (pátek 9. října).

     Kromě českých zástupců budeme ale určitě fandit i Petře Florschütz (a její velké kníračce

Obrazek

Gennie Con Todos-Los-Santos), která k nám do ČR jezdí od počátku tohoto sportu školit a trénovat závodníky, instruktory a rozhodčí, a jenž velkou měrou přispěla k rozvoji tohoto sportu u nás, a mnoho nás naučila (s Cassinkou a Quínečkou budeme držet všechny naše pacičky i palečky).

Petra a Lada budou startovat v sobotu, Hanka v pátek a Lucka v neděli. 

Info o výstavě a závodě:  http://www.worlddogshow2009.com/index.php?id=430

Kvalifikační podmínky pro účast na MS 2009 byly tyto:

Alespoň 2x splněná OB3 na závodě v ČR, který je určen klubem jako kvalifikační pro MS nebo kvalifikačním závodě v zahraničí v mezinárodní třídě obedience (rok 2008 nebo 2009), přičemž pokud se závod koná pod širým nebem je nutná známka alespoň velmi dobře. Pokud se závod koná v hale, stačí známka dobře. Výsledné známky musí být v průměru alespoň VELMI DOBŘE (možnosti: V+V, V+VD, V+D, VD+VD; NE: D+D, D+VD).      ...a tyto podmínky splnili:

Obrazek

Na fotografii zleva: Lucia Stemmerová s Bakšou (Bak Fešák),
Hana Grundmannová s Berryškou (Cranberry Hardy Horde)
a Ladislava Richterová s Kačenkou (Cat Ballow Hardy Horde)

Obrazek

                                                První, neoficiální, závod obedience v České republice

  

 Obrazek


Reprezentační „trojka“ na stupních vítězů OB3 při nominačním závodě v Brně 7. února 2009Obrazek http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10241.gifVšem našim reprezentantům a Petře držíme všechny naše palce, pacičky i tlapičky! Hodně štěstí :-)) http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10241.gif

<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]--> 

 

Náhledy fotografií ze složky Obedience - reprezentace