Jdi na obsah Jdi na menu
 


IPO

 

 

Mistrovství světa FMBB v německém Cottbusu (19.-23. 5. 2010).  

MIA SKOGSTER - MISTR SVĚTA IPO  

Gratulujeme !!!!!!!!    Big Congratulation!!!

výsledky      videa

 

Mia Skogster

ObrazekPokračujeme v našem ipařském

období :-) 

S Cassinkou jsme se zúčastnily

semináře s úžasnou Miou Skogster.

Mia Skogster - vícemistryně světa IPO FMBB 2009 a 2007, 4. místo IPO FCI 2009 v Rakousku. V roce 2008 získala na MS FMBB za poslušnost 100 bodů!!!  Atd.

 

V dubnu jsme se vypravily na další seminář poslušnosti (a obran s Jardou Labíkem) s uznávanou hvězdou IPO. Konal se v Dog Center Ajax ve Volenicích - v pěkném kynologickém areálu s velmi dobrým jídlem a ochotnými lidmi okolo. Obrazek

Kdysi mi někdo řekl, že Miu přezdívají "ledovou královnou". Z vlastní zkušenosti mohu říct, že je to pravým opakem! :-)) Tato přezdívka spíš pochází ze závodů, kdy se Mia plně soustředí na závody a ne na debatu s ostatními. Mia by vedle sebe svým smíchem a energií rozpustila ledovec, a to i ten největší. :-))) Během tří dnů (a nocí) se skoro vůbec nezastavila. Bylo úžasné ji pozorovat v akci, jak radí páníčkům, jaký cit má na psy, atd.   DěkujemObrazeke !!!  Thanks a lot Mia !!!

Mia mnohé naučila nás, my jsme ji alespoň vysvětlili české velikonoční zvyky. Jarda Mie názorně ukázal pomlázku a Miu vyšlehal. A jestli pomlázka omlazuje, jak se říká, a síla z pomlázky (z proutku) přechází do člověka, tak se mají její soupeři opravdu na co těšit :-)). Asi nikdo nečekal, že se Mia sebere a v nočních hodinách půjde uvařit vajíčko, které samozřejmě i namalovala - rtěnkou. :-)) 

Mia se naučila i pár českých slovíček, takže si pak mohla číst v Psích sportech.

Best regards Cassie and Anička

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fotografie ze semináře

 

 


Ivan Balabanov Obrazek

V březnu se v Praze konal seminář poslušnosti a obran IPO s několikanásobným americkým šampionem v IPO, mistrem světa v IPO 2007 v italském Turíně a mistrem světa FMBB 2007 Le Touquet ve Francii.

 

Byl to skvělý zážitek. Ivan je dokonalý profesionál. Během celého víkendu ze sebe vydal opravdu všechno. Každému cvičícímu se velmi věnoval a trpělivě vysvětloval a radil, co a jak by měl dělat se svým psem. Probírala se poslušnost, obrana, ale i stopy.    

 

Celou dobu byl seminář skvěle tlumočen paní Jiřinou Ramaekersovou. Možná se tato poznámka může někomu zdát zbytečná, ale bohužel jsem zažila několik akcí, kdy nebyl překlad zajištěn po celou dobu akce. Nebo výklad vůbec nebyl slyšet a překlad také ne, protože si to mezi sebou šuškali tři zúčastnění v bezpečné vzdálenosti od ostatních...  Mikrofony a reprobedny jsou skvělá věc :-))

ObrazekSoučástí semináře byla i videoprojekce různých videí z výcviku jeho metodou.   

 

 

Večer se i slavilo a připíjelo, mistr světa Ivan Balabanov a mistr ČR Jaromír Vácha dostali krásné dorty. Překvapením večera byla i tombola :-) Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

 

 

  

Semináře se zúčastnili psovodi sportovní kynologie, policie, celní správy z ČR i ze zahraničí (Slovenska, Polska, Velké Británie, Německa a Itálie). A šicunka Cassinka :-))  Velký dík patří paní Marii Kocourkové, která Ivana Balabanova do Prahy na seminář pozvala. Ale i sponzorům.  

Každý se chtěl vyfotit s Ivanem :-)

ObrazekObrazek

Fotilo se o 106, aneb fotograf v akci Obrazek 

 

 

Moje velké dík patří Evě - sama se ujala mého fotoaparátu, aby vyfotila Cassinku, která dostala mistra světa na kolena :-)).

Eva dokonce zachytila Ivana, jak uplácí Cassinku i paničku, aby dělaly IPO :-))

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

 Mistr světa v IPO

 Ivan Balabanov

 doporučuje shih tzu

 

 

 

 Thanks a lot Ivan.

Best regards Cassie and Anička

 

fotografie ze semináře