Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv 2010 novinky

17. 12. 2010

   

Psí a hokejové Vánoce            

       

 

        V neděli 19. prosince proběhlo společné vánoční setkání. Děkuji všem za účast, dárečky a veselou atmosféru.  

              Jaký byl seminář pozitivní motivace a 2. taneční soustředění - již brzy. Připravujeme a zveme vás na speciální akci Vánoční stromek (19. 12.).

      První den semináře pozitivní motivace máme za sebou a už se těšíme na zítřejší další pořádnou dávku informací (jak by řekl klasik: "Něco nám dříve soudruzi zamlčeli..."  Ale! "Kdo hledá, najde."   A my jsme moc rádi, že jsme našli.

  6.-7. listopadu 2010 pořádáme seminář pozitivní motivace a nových metod výcviku psů s Martinou Klimešovou, který byste si rozhodně neměli nechat ujít!  informace My už se mooooc těšíme, ještě, že je to už jen za pár dní   

 

Ve čtvrtek 28. 10. trénink obedience a dogdancingu odpadá! Náhradní termín 14. 11. (intenzivka, tj. dvojnásobná dávka).   

 

treibball_seminar_6993_pm_cm.jpg

V pátek proběhl intenzivní trénink treibballu. Rostou nám nové šikovné naděje tohoto mladého sportu :-)  Těšte se - od jorkšíra, přes šicunky, jack russelly, knírače až po borderky. Takže hafani do toho a "žeň ho, žeňo" .    

 

 Propozice na 2. taneční soustředění v Chotěboři (28.-31. 10.).

 4. 9. Treibball setreibball_seminar_spol_foto_0307_cm.jpgminář je úspěšně za námi. Děkuji všem účastníkům za bezva atmosféru. Skvěle jsme si to užili. A myslím, že mnohé treibball velmi zaujal a i překvapil, když viděl hafany s míči dovádět. I proto jsme narychlo naplánovali intenzivní trénink na neděli 19. září. Bohužel Leona nepřijede.    (foto FotoVideo, povídání doplním později).

 

26. září pořádáme (jsme pořádali) se ZKO Kobylisy postupové zkoušky dogdancingu + postupové zkoušky nanečisto. Gratulujeme všem, kteří úspěšně složili zkoušky.

 

       27. 8. aktualizace - přidány propozice na zkoušky dogdancingu, aj. Již brzy se zde objeví další zajímavosti, informace o připravovaném listopadovém semináři o motivaci psa, hrách, atd., ale i o podzimních trénincích a akcích. spol._foto_0454_cm.jpg

     15.-22. srpna proběhlo v Chotěboři první taneční soustředění, super lidičky i hafani, skvělé bylo i to, že se sešli především malí hafani. Máme nač vzpomínat a těším se na opětovné setkání. V neděli se konaly závody a postupové zkoušky dogdancingu. Cassie splnila zkoušku MD2, Quínečka vyhrála kategorii Fun. Objevilo se hodně nových psích i člověčích talentů. Fotky a více později.

 treibball_seminar_0220_cm.jpg

Treibball seminář - 3. 9. 201. Poprvé v Praze (a teprve podruhé v ČR) se uskuteční/l seminář treibballu. Nový sport pro společnou zábavu s našimi čtyřnohými miláčky.    Treibball 
 

Attila Szkukalek s Moon, Cassie + Quína „Charlie Chaplin“ a „Gladiátor“, alias Attila Szkukalek, měl v Praze skvělý seminář! Super akce pro závodníky, ale i pro rozhodčí.  Spoustu návodů na cvičení, rad a tipů, nových „terminus technikus“ , jak připravovat choreografie, pohled na dogdancingové sestavy, atd. Takže připravit jedaĺnú stanicu, targety, bariéry, klikr, atd., pustit hudbu a EKŠN.   Přidány Fotky  ze semináře

 


 Cassie - 2. místo, Hrádecký tanečník, kat. zač.    Psí víkend,

     aneb umět se tak naklonovat...

26. 6. se konal v Hrádku nad Nisou neoficiální závod v dogdancingu Hrádecký tanečník. Soutěžilo se ve 2 kategoriích: Nováčci a Začátečníci. Nováčky jsem posuzovala společně s Petrou Malou, sestavy byly moc pěkné a nápadité. V další kategorii jsme už s Cassinkou a Quínou nesly kůži a chlupy na trh.  Krásný výkon podala a velkou radost mi udělala Cassinka , která se umístila na super 2. místě (jen o 0,25 bodu za 1. místem, rozdíl tedy ten nejmenší!) a porazila 12 závodníků! Na šicunku fantastický . Quínečka se umístila na 6. místě. Po celou dobu panovala super atmosféra,  sešli se tu fajn lidičky, vydařená akce s množstvím hezkých cen .

   

24.-27. 6. v Dánsku probíhala Světová výstava psů. Probíhalo zde i Mistrovství světa v dogdancingu a v obedienpohar-ms-dd.jpgce, závod rally obedience (v Česku se zatím bohužel necvičí...). Co se dělo v Dánsku jsme sledovali tedy jen na dálku. Mistr světa ve Freestyle - Thierry Thomas (Francie) s Ubac, HTM - Kath Hardman s Stillmoor Lady in Red (VB). Česko si veze tři individuální a dvě skupinové medaile!  MS OB  Elina Niemi s MS_OB_Bratislava_20091009_0178_CM.jpgTending Bluey (Finsko), nejlepším týmem je Dánsko. Ze živého přenosu v online TV nás zaujaly ukázky výcviku psů (dánská policie používá klikr  ) nebo jak dánská zpěvačka zazpívala se svojí dcerou píseň věnovou jejich pejskovi . BIS vyhrál nádherný bílý pudl toy Smash JP Talk About ze Švédska. Tak na MS snad příště, a rovnou do Paříže. I  Paris

 

 

 Brzy přijde do kin nový psí film, ve kterém se bude i tancovat -  Marmaduke

 Poslušnost podle Mr. Beana - aneb necháte se inspirovat?  Psí fotbal - i hafani nezůstali stranou, když bylo mistrovství světa ve fotbale

 Velká videa v Zajímavosti

 

c_q_j_lezici_cm.jpg

Postupové zkoušky dogdancing ZKO Kobylisy Praha 29. 5. 

  Quínečka složila zkoušku Tanec se psem (DwD) 1 -  výborně   + Musical Dressage (MD2) výborně.    Cassinka složila zkoušku Tanec se psem (DwD 2) - výborně       celkové výsledky a fotografie .   Děkuji všem za skvělou a pohodovou atmosféru.  

 

rugaas_0136_cm.jpg

 22.-23. 5. jsem se zúčastnila přednášek

s Turid Rugaas - Konejšivé signály a Stres u psů.  fotografie

   

Mia Skogster = Mistr světa v IPO FMBB  Cottbus !!! 

MOOOOC GRATULUJEME !!!!  A může se smát a smát Mia_0331_CM.jpg

Videa s jejím vystoupením v rubrice Videa - IPO, výsledky.

 

21. 5. přidány výsledky a video ze závodu obedience Joop de Reus 2010.

 

 

Přidána i rubrika Videa (která stojí za to vidět) z obedience,dogdancingu a IPO 

18. 5. aktualizace hlavně rubriky Zajímavosti

 Cassie a Quina po závodech v dogdancingu, Praha Letňany 2010

   Super Dance Dog

1.-2. 5. se v Praze při MVP  konal závod Super Dance Dog. Oficiální kategorie jsem posuzovala, takže jsem se s holčičkami zúčastnila Fun-zač. V neděli mi velkou radost udělala Quínečka, která tuto kategorii vyhrála. Kromě dobrot dostala i medaili.  

 

AERO PES FESTIVALaero_psi_festival_praha_-_A_za_jak_dlouho_budeš_v_kině_TY???

Pejskové nemusejí jezdit do Cannes na mezinárodní festival. V Praze se konal 1. ročník Aero Pes Festival. Takže místo francouzského Cannes je tu canis festival.   

 

 

 

Postupové zkoušky Dogdancing - ZKO Kobylisy - 29. 5. 2010 a příprava na zkoušky 19. 5.   informace

 

23. 4. větší aktualizaceObrazek - Přidány informace o postupových zkouškách Dogdancingu 29. 5. v ZKO Kobylisy v Praze 8 a tréninku na zkoušky DD 19. května. Aktualizace Akčního kalendáře + zajímavosti z dogdancingu - Tina Humprey a Chandi + zajímavá informace o propojení obedience a dogdancingu :-))

 

Prezident komise Obedience FCI a mezinárodní rakouský rozhodčí Johann Kurzbauer pronese úvodní řeč při slavnostním zahájení Mistrovství světa v Heelwork to Music a Freestyle v Dánsku :-))) 

 

Po Susan Boyleové obdivují Britové dogdancingový tancující pár - Tina Humprey a Chandi. Mnohé, kteří tuto dvojici znají a obdivují, mrzela jejich absence (ze zdravotních důvodů) na letošním Cruftu. A zmiňuje se o tom i český internet zde. Škoda jen, že se jedná o část loňské cruftové sestavy, takže ti, kdo Tinu a dogdancing sledují už ví. Snad příště předvede část nové sestavy, na které již nějakou dobu pracuje :-)) Moc se těšíme a držíme Tině a Chandi palce i pacičky :-))))

 

 

Obrazek

                      

 

 

 

 

 Mia Skogster - seminář

Ve fotogalerii najdete fotky se semináře s vícemistryní světa v IPO FMBB 2007 + 2009.

 

 Aktualizace rubriky IPO

 

Velikonoční fotografická nadílka Obrazek

Fotografie ze skvělého semináře s mistrem světa v IPO Ivanem Balabanovem a fotografie z únorových zkoušek instruktorů a stewardů obedience.

 

 

 

 

Tréninky obedience a dogdancing - tance se psem v ZKO Kobylisy a Dogpoint Podolí 

Pokračujeme pod vedením Anny Krejčové, závodnice, oficiální instruktorky a stewardky Klubu Obedience, a rozhodčí DDCCR.

 

31. 3. přidány Kompletní výsledky a fotky Cruft´s 2010 - Heelwork to Music + Freestyle + International Freestyle

Obrazek

CRUFTS -  TANEC SE PSEM  

Richard Curtis s Pogem se prosurfoval k vítězství ve čtvrteční taneční disciplíně - Freestyle. Ustál dokonce i útok   žraloka :-)    Vyhrál podle očekávání a zcela zaslouženě, jeho sestava byla velmi vtipná a Richard i Pogo podali skvělý výkon. :-)                   Nádherný a velmi inspirativní    zážitek :-)))) Tímto vítězstvím se kvalifikoval jako anglický zástupce do sobotní mezinárodní soutěže Freestyle, kde se úmistil na druhém místě.
 Obrazek
 

27. února proběhlo v Masečíně u Prahy školení nových stewardů a rozhodčích, včetně praktického a písemného testu. Úspěšně složeno a získána licence stewarda obedience.  :-)

                   
     Obrazek                

 4. 2.   
   
 Vloženy fotografie ze zkoušek 
 obedience
v ZKO Kobylisy Praha
Obrazek
19. 1.  Pes - přítel člověka
kalendář pro občanské sdružení Mathilda
Letošní rok začínáme kulturně :-)) 
 

Vloženo pár fotek z derniéry výstavy kalendáře, jehož autorem je známý
 

„psí fotograf Antonín Malý, 
a kraťoučké povídání  
        


 

Obrazek

Přejeme krásný nový rok 2010
Přejeme krásné Vánoce a svátky Obrazek          
          A všem hafanům, pejsánkům,

              našim čtyřnohým miláčkům
              spoustu dárků.
              Současně přinášíme videotip,
              jak pohafansku přidat packu
              k dílu - ozdobit vánoční stromek.
                                  

Obrazek